• Festival Ivana Ballu 2021

•  Na základe rozhodnutia riaditeľa festivalu a umelckej rady pri ZUŠ Ivana Ballu sa 23. ročník Festivalu I. Ballu z dôvodu zlej epidemickej situácie presúva na termín:

10. - 13. máj 2022.

Za pochopenie ďakujeme.

• Vážení rodičia,

•

dovoľte, aby som Vám úvodom zaželal veľa zdravia a všetko dobré v roku 2021. Už dlhé mesiace sa ocitáme v situácii, v ktorej naozaj  nikto nevie, kedy sa znormalizuje a my sa budeme môcť opäť vrátiť do škôl. Samozrejme, vyvíjame maximálne úsilie, aby online výučba prebiehala čo najlepšie, aj keď niekedy sme limitovaní technickými možnosťami. Každý pedagóg, má svoj vlastný spôsob výučby a svojim osobitým prístupom si hľadá cestu vo vzdelávaní žiakov. Skutočnosť do akej miery je naša práca úspešná  v tomto ťažkom období sú  práve samotní žiaci. V tejto neľahkej situácii my všetci pedagógovia sa obraciame na Vás rodičov, aby ste podporili umelecké školstvo a nenechali ho padnúť na kolená.

Je čas uhradiť finančný príspevok za druhý polrok a tak Vás prosím milí rodičia, zostaňte verní Základným umeleckým školám, ktoré našim deťom poskytujú umelecké vzdelanie a robia z nich empatickejších, lepších a tolerantnejších ľudí. Situácia je skutočne veľmi zlá a v prípade neuhradenia príspevkov pripravíme pedagógov o pracovné úväzky a následne by sme boli nútení našu školu zatvoriť.

S úctou,

riaditeľ ZUŠ Ivana Ballu

• Dištančné vzdelávanie

• ZUŠ I. Ballu, Námestie Slobody 1275/16, 026 01 Dolný Kubín

Plán dištančného vzdelávania v školskom roku 2020/2021  v prípade prerušenia prezenčného vyučovania

Pri prechode na dištančné vzdelávanie je potrebné mať dobre vybudované vzťahy učiteľ – žiak – rodič. Je to dlhodobý proces, preto o to viac má teraz zmysel  využiť čas, ktorý máme, na ich posilnenie.

Vyučovanie dištančnou formou:

- o začiatku dištančného vzdelávania rozhoduje riaditeľ školy a oznámi to všetkým pedagogickým zamestnancom aj žiakom prostredníctvom webovej stránky,  resp. edupage .

- dištančná forma prebieha formou elektronickej komunikácie žiakov s pedagógmi nasledujúcimi formami:

• prostredníctvom edupage
              • prostredníctvom sociálnych sietí
              • prostredníctvom telefonickej komunikácie
              • prostredníctvom tlačených pracovných listov
              • formou komunikácie žiakov doručením nahrávok či pracovných listov a prác

- učiteľ najskôr overí možnosti spolupráce so žiakom a následne ju s nimi dohodne.

- učitelia jednotlivých nástrojov a oddelení budú zadávať žiakom úlohy  v primeranom rozsahu a primeranej náročnosti s určením presného termínu na preštudovanie/vypracovanie.

- učitelia zadávajú žiakom úlohy podľa platného rozvrhu hodín

- žiaci sú povinní komunikovať s učiteľom a rešpektovať jeho pokyny. Sú povinní študovať zadané úlohy, materiály, práce.

- triedni učitelia sú povinní monitorovať stav dištančnej formy vzdelávania vo svojej triede, komunikovať, spolupracovať, aj s ostatnými vyučujúcimi a v rámci možností prípadné problémy riešiť spoločne aj s vedením školy.

- v prípade neodkladných problémov týkajúcich sa vzdelávania sú žiaci povinní kontaktovať svojho triedneho učiteľa

- žiaka, ktorý nereaguje na dištančné vzdelávanie je potrebné kontaktovať a zistiť príčinu . V prípade, že žiak nemá internetové pripojenie, je možné vyučovať formou telefonického kontaktu.

- žiaci aj učitelia sú povinní každý deň kontrolovať mail, edupage, stránku školy, telefón a sledovať aktualizácie ohľadne dištančného vzdelávania

- hodnotenie bude prebiehať podľa Metodického pokynu na hodnotenie žiakov. Pri hodnotení využívať formulácie použité v metodických usmerneniach.

• Európsky týždeň mobility 2020

• Naši žiaci z triedy p. uč Sojčákovej a p. uč. Kolenu vystúpili na autobusovej zastávke Okresného úradu  v rámci projektu Európsky týždeň mobility. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a pedagógom.

• Odovzdávanie vysvedčení

• Milí žiaci a rodičia, odovzdávanie vysvedčeni sa uskutoční v utorok dňa 30.6 od 9:00 do 13:00 v našej škole v triedach svojich triednych učiteľov.

• Voľné pracovné miesta

• Hľadáme:

- pedagóga hry na gitare

- pedagóga hry na klavíri

- tanečného pedagóga

Kvalifikačné predpoklady: V zmysle Vyhlášky MŠ SR č.437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v znení neskorších prepisov.

Zoznam požadovaných dokladov:

· žiadosť o prijatie do pracovného pomeru

· štrukturovaný životopis

Kontaktujte prosím riaditeľa:

mobil: +421 908 530 565

email: roman.dado@gmail.com

• Oznam o vyučovaní v ZUŠ Ivana Ballu

• Milí rodičia a žiaci,na základe rozhodnutia zriadovateľa v spolupráci s riaditeľmi ZUŠ vás chcem informovať, že v ZUŠ Ivana Ballu,

s účinnosťou od 5.6. 2020 sa vyučovanie neobnovuje.

Vyučovanie v ZUŠ I. Ballu pokračuje až do odvolania dištančnou formou - online spôsobom ako doteraz.

riaditeľ ZUŠ I. Ballu