• Festival Ivana Ballu

•   Dobrý deň, termín podávania prihlášok na súťaže "Klavírna Orava Kláry Havlíkovej a Mladí Gitaristi" v rámci Festivalu Ivana Ballu je predĺźený do 10. apríla 2022.

• 27. HUSĽOVÁ DIELNA

•   V dňoch 17-18.marec 2022 sa konala 27.husľova dielňa v Žiline, ktorej lektorom a garantom je Prof. Jindřich Pazdera z AMU v Prahe. Na koncerte v ZUŠ L. Arvaya zahrali 18 účastníci, z ktorých  piati sú žiaci z našej školy pod vedením pani učiteľky Marty Mikšíkovej: Viktória Kubáňová, Eva Žmijáková, Patrícia Baltazárovič, Daniela Mikulašová a Mario Kurajda. Na konci workshopu bol udelený titul Laureáta Husľovej dielne našej žiačke – Patrícii Baltazárovič, ktorá o rok zahrá v Dome Umenia Fatra s ŠKO Žilina na abonentnom koncerte. Ďakujeme krásne Beáte Marettovej za klavírnu spoluprácu a samozrejme pani učiteľke za užasnú prípravu žiakov.text a foto: Ewa Baltazárovič

• PREŠPORSKÝ PAGANINI 2022

•   Dňa 12. marca 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili 24. ročníka súťaže Prešporský Paganini v Bratislave. Vybojovali si krásne umiestnenia: Patricia Baltazárovič – 1. miesto v 3. kategórii, Eva Žmijáková – 3. miesto v 3. kategórii, Anežka Kurajdová – 1. miesto vo 4. kategórii. Spomedzi učiteľov bola naša pani učiteľka odmenená čestným uznaním. Patricia a Anežka ako laureátky svojich kategórii budú reprezentovať našu školu 5. apríla 2022 na koncerte vo Viedni. Ďakujeme Zuzane Retišákovej za klavírny doprovod a pani učiteľke Marte Mikšíkovej za skvelú prípravu žiakov.

• Kamión pre Charkov

•   Vážení rodičia, tak ako bolo pred pár dňami avizované mesto Dolný Kubín nás v prípade potreby osloví s konkrétnou žiadosťou o pomoc. Od dnes 7.3.2022 sa rozbieha rýchla zbierka pod názvom: "Kamión pre Charkov". Ide o konkrétnu pomoc pre civilistov v dvojmiliónovom ukrajinskom meste Charkov, ktoré je v súčasnej dobe pod neustálym vojenským tlakom. Doprava priamo do regiónu bude koordinovaná prostredníctvom ľudí, ktorí sa tam nachádzajú. Bližšie informácie nájdete na plagáte. Ďakujeme Vám za prejavenie akúkoľvek vašej pomoci.

• Nástup do školy od 10. 1. 2021

• Vážení rodičia a milí žiaci,

od pondelka 10.1.2022  ZUŠ Ivana Ballu obnovuje prezenčné vyučovanie všetkých žiakov individuálneho aj kolektívneho vyučovania. Tešíme sa na Vás a prajeme Vám veľa zdravia, šťastia a úspechov v roku 2022.

Mgr. Roman Ďaďo, riaditeľ školy

• Dištančné vyučovanie od 29. 11. 2021

•   Vážení rodičia a žiaci, oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR  s účinnosťou od 29. 11. 2021 ZUŠ Ivana Ballu prechádza na dištančnú formu vyučovania vo všetkých odboroch. Za pochopenie ďakujeme.

Mgr. Roman Ďaďo, riaditeľ školy

• Naša škola reprezentuje svoje mesto Dolný Kubín aj na spoločenských podujatiach regionálneho rozmeru

•     Dnes nám prišlo poďakovanie za vystúpenie dňa 16.11. 2021.

Územný spolok SČK Orava Dolný Kubín ďakuje žiakom ZUŠ Ivana Ballu pod vedením pani učiteľky Mikšíkovej za milý kultúrny program, ktorým navodili príjemnú atmosféru rokovania Snemu Slovenského Červeného kríža Územného spolku Orava Dolný Kubín.

Pavol Ľorko

predseda ÚS SČK Orava Dolný Kubín.

My ďakujeme pani učiteľke a jej šikovným žiakom. Sme na Vás pyšní.

• Vážení rodičia, milí žiaci!

• Vítame Vás v novom školskom roku 2021/2022.

Zápis žiakov a zadeľovanie do rozvrhu hodín sa uskutoční prostredníctvom triednych učiteľov v dňoch

2.9. 2021 od 10.00 - 16.00 hod. a 3.9.2021 od 10.00 -16.00 hod.

• USMERNENIE

•    Milí rodičia a žiaci, od 6. 9. 2021 je mesto Dolný Kubín v oranžovej farbe a podľa školského semaforu ste povinní predložiť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Prosíme zákonných zástupcov, aby deťom pred vstupom do školy vyplnili toto tlačivo (https://zusiballu.edupage.org/blog3/ alebo elektronicky na https://zusiballu.edupage.org pod rodičovským kontom). Ďakujeme.

• Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia!

•    Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia.Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovaťlekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

Návštevník školy a školského zariadenia môže vstúpiť len so súhlasom riaditeľa a musí sa preukázať „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti“ pre návštevníka.